KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16065248
*
nr 1606 5248
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, oramad, 32x32 cm
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 20:49:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 20:32:45
1
100 kr
12/3 22:13:47
2
150 kr
16/3 10:09:46
2
250 kr
17/3 17:17:26
3
300 kr
18/3 19:16:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Läs mer om Bengt Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt bolin komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Läs mer om Bengt Bolin
nr 1606 5248
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, oramad, 32x32 cm
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 20:32:45 | 1 | 100 kr |
12/3 22:13:47 | 2 | 150 kr |
16/3 10:09:46 | 2 | 250 kr |
17/3 17:17:26 | 3 | 300 kr |
18/3 19:16:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1933, död 1996.Läs mer om Bengt Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt bolin komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41